طعمه کیلیک (Click Bate) چیست

Click Bate طعمه کیلیک درست یا غلط

طعمه کیلیک یا Click Bate حالتی از تیتر یا تصویر است که به گونه ایی کاربر را ترقیب میکند روی آن کیلیک نمایند. از طعمه کیلیک بیشتر در پلتفرم های اشتراک ویدیو مانند یوتیوب استفاده می شود اما در تیتر مطالب سایت ها هم مشاهده می گردد.

در بسیاری موارد تیتر های طعمه کیلیک دروغ هستند و صرفا برای جذب مخاطب به آن مطلب استفاده می گردند. بخاطر همین بسیاری از کارشناسان آن را یک امر غیر اخلاقی می دانند. در بسیاری از موارد هم تیتر های طعمه کیلیک هیچ ارتباطی با محتوای ارائه شده ندارد. اما از نظر ما شما می توانید با استفاده از برخی ویژگی های طعمه کیلیک ، تیتر جذاب تر و مفید تری برای مطالب خود بنویسید.

طعمه کیلیک شاید یک ویژگی مهمی هست که تیتر و خلاصه متن یا تصویر یک مطلب باشد. اما متاسفانه در سال های اخیر به بدترین شکل ممکن از آن استفاده شده است. بجای ترغیب خواننده به مطالعه تمام مقاله از تیتر های دروغ استفاده کرده اند که کاربر را به داخل سایت خود بکشانند.

زمانی که شما یک مطلبی را در یک سایت منتشر می کنید، گوگل برای ارزیابی ارزش صفحه شما با پارامترهای مختلفی شروع به سنجش صفحه شما میکند. یکی از این پارامتر ها مدت زمان مطالعه و ماندگاری یک کاربر در صفحه سایت شما است. و یک پارامتر دیگر بازگشت کاربر به سایت شما را مشخص می کند.

حالا تصور کنید برای جذب یک کاربر تیتر و خلاصه متن دروغ نوشته اید. این باعث می گردد هر باری که یک کاربر بر روی متن شما کیلیک می کند پس از اینکه از متن آگاهی پیدا کرد سریعا از صفحه خارج گردد. دو اتفاق منفی همزمان برای شما رخ می دهد. ابتدا اینکه کاربر زمان زیادی را در صفحه سایت شما صرف نکرده است و دوم اینکه ذهنیت کاربر از سایت شما منفی شده است و او دیگر به سایت شما باز نمیگردد و هر بار هم که سایت شما را در جستجو ها ببیند دیگر علاقه ایی به ورود به سایت شما نخواهد داشت.

در سمت مقابل تصور کنید مطلبی مفیبد و کاربردی نوشته اید اما یک تیتر نامناسب کاربر را از واقعیت مطلب شما دور میکند و کاربر از کیلیک بر روی لینک آن امتناع میکند. در این موقعیت شما باید با در نظر گرفتن برخی ویژگی های طعمه کیلیک تیتر بسیار بهتری انتخاب کنید. تیتری که هم محوریت مقاله یا محتوای شما را نمایش می دهد و هم دارای سئو مناسب باشد. همین امر کمک شایانی به رشد سئو سایت شما خواهد کرد.


تنظیمات
این پرونده را به اشتراک بگذارید :
Facebook Twitter Google LinkedIn