سایت Wordpress انتخاب اول یا اولویت آخر

از ووردپرس استفاده کنیم یا طراحی های اختصاصی

از ووردپرس استفاده کنیم یا طراحی های اختصاصی

ووردپرس یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) تقریبا رایگان است. و میتوان خود کاربر با دانش متوسط از کامپیوتر به پیاده سازی آن بپردازد. در نتیجه خود کاربر بدون هیچ هزینه کردی ( جز زمان) می تواند یک وب سایت شخصی راه اندازی و مدیریت نماید. وورد پرس دارای قالب های بصری رایگان فراوانی است و هرچه شما امکانات بیشتری از قالب های آن بخواهید باید به سمت خرید قالب پیش بروید.

اما همیشه این موضوع مطرح است که این وب سایت در تقابل با دیگر وب سایت ها چه عملکردی خواهد داشت. پرداختن به این موضوع تجربه چندین ساله در حوزه توسعه نرم افزار های مبتنی بر وب مانند CMS را می طلبد.

اگر بخواهیم به طور کلی طراحی سایت وورد پرسی را ارزیابی کنیم باید بگیم که در مواردی طراحی ووردپرسی مناسب است و در مواردی هم اصلا نباید سمت آن رفت. در چه زمانی ووردپرس مناسب است و در چه زمانی مناسب نیست را به نیاز های کاربران دسته بندی می نماییم.

طراحی سایت شخصی یا شرکتی

همیشه اولویت سایت شخصی و شرکتی هزینه طراحی سایت است. در گزینه های موجود نیز هزینه طراحی WordPress از همه کمتر است. اما این انتخاب صحیح است یا خیر.

مجددا ارزیابی انتخابمان به توقع کاربر و کارایی آن وب سایت بر می گردد. سه مولفه اصلی را باید در نظر بگیریم، هزینه ، کارآیی و

عملکرد. اگر شما هزینه پایین با کارایی مناسب و عملکرد روان را جزئ اهداف خود داشته باشید ووردپرس یک گزینه بسیار مناسب است. هزینه نگهداری آن بسیار پایین و بروز کردن مطالب آن نیز دارای پیچیدگی زیاد نمی باشد. با آموزش ساده کاربر خود مالک سایت نیز می تواند تولید محتوا کند.

اما همه این ها زمانی پاسخگو است که سرور هاست شما از قدرت و پورت اینترنتی خوبی برخوردار باشد. با سبک نگه داشتن این سیستم مدیریت محتوا نیز شما می توانید عملکرد خوبی را در آن تجربه کنید.

اما اگر سایت شما قرار است کارایی های بیشتر از نمایش محتوا داشته باشد وورد پرس را اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم. چرا که به محض استفاده از ماژول های بیشتر در این سیستم مدیریت محتوا، مقدار استفاده از حافضه موقت افزایش یافته و در هاست های اشتراکی با کندی در پاسخگویی رو به رو خواهد بود.

به همین منظور اگر سایت شخصی یا شرکتی با هدف بیش از یک سرویس قرار است توسعه یابد بهتر است از سیستم های اختصاصی چابک استفاده نمایند. اکثر سیستم های مدیریت محتوای طراحی شده برای مصارف شرکتی یا شخصی نیز از قیمت پایینی برخوردارند. و این امکان را به شما می دهند تا در آینده آن ها را با سرویس های مد نظر خود توسعه دهید. البته که هزینه توسعه آن ها نیز بیشتر خواهد بود.

طراحی سایت فروشگاهی

ووردپرس برای سایت های فروشگاه انترنتی تنها در یک حالت توصیه می شود آن هم برای یک سایت با کمتر از 200 محصول است. به طور کلی پس از پیاده سازی ماژول فروشگاهی سیستم های ووردپرسی دچار یک کندی شدید می شوند که بر روی تجربه کاربری بسیار تاثیر گذار خواهد بود. کندی پاسخگویی به معنای مدت زمان میان کیلیک شما بر روی یک محصول تا نمایش صفحه آن محصول است. متاسفانه ماژول فروشگاهی ووردپرس اصلا در این زمینه بهینه نبوده و اگر یک جامعه مخاطب برای پشتیبانی و استفاده از آن نداشته باشید قطعا در بدست آوردن نمره های مناسب و جایگاه مناسب سئو مشکل پیدا خواهید کرد.

پس حتما باید توجه داشت به میزان محصول قرار گرفته در سایت و بکارگیری شیوه های متفاوت برای سئو مطالب سایت

طراحی پورتال سازمانی

پورتال های سازمانی معمولا سعی در دریافت درخواست کاربران و ارسال پاسخ از طریق فرم ساز ها را دارند. با توجه به فرم ساز خوب ووردپرس به راحتی این نرم افزار به اولین انتخاب کاربران تبدیل می شود. اما یک نکته بسیار حائز اهمیت است. دز زمان ذخیره سازی داده کاربران در سایت باید حتما به اهمیت داده ها توجه کنید چرا که این سیستم مدیریت محتوا دارای مشکلات امنیتی فراوان است. هرچه شما سازمان بزرگتری داشته باشید ، اهمیت داده های شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

در نتیجه میزان حملات به وب سایت شما هم افزایش پیدا خواهد کرد. حالا با دانش به ضعف های امنیتی این نرم افزار باید گزینه های دیگری را نیز بررسی نمود.

ووردپرس و امنیت آن

ارزیابی کلی ووردپرس

توجه داشته باشید عملکرد ووردپرس کاملا به کاربری آن وابسته است. هرچه ماژول های بیشتری را در آن فعال نمایید از چابکی آن کاسته خواهد شد. ووردپرس با هزینه کم و آموزش های فراوان همیشه در دسترس است و کاربرانی که قصد هزینه کرد زیاد را ندارند می توانند به سمت این سیستم مدیریت محتوا بروند. اما هرچه کارآیی ، امنیت و رقابت با رقبا اهمیت بیشتری داشته باشد، فاصله شما از وورد پرس نیز بیش تر و بیشتر خواهد شد.


تنظیمات
این پرونده را به اشتراک بگذارید :
Facebook Twitter Google LinkedIn